A lecsapódásgátló WC ülőke megjelenése valódi forradalmat hozott a fürdőszobák világába. Elfelejthetjük a hirtelen, zavaró csattanásokat, melyek éjszaka különösen kellemetlenek lehettek. Ez az innováció nem csupán a zajcsökkentésről szól, hanem a fürdőszobai környezet minőségének jelentős javításáról is.
A korábbi WC ülőkékkel ellentétben, melyek egyszerűen lecsapódtak, ezek az új modellek speciális mechanizmusokat alkalmaznak a mozgás lassítására. Ezáltal az ülőke lassan és csendesen záródik, minimalizálva a zajt és a potenciális sérüléseket is.
A lecsapódásgátló WC ülőke nem csupán egy kényelmi funkció, hanem egyben a tartósság és a higiénia növelésének eszköze is.
A technológia fejlődésével a lecsapódásgátló mechanizmusok is egyre kifinomultabbá váltak. A kezdeti, egyszerűbb megoldásoktól eljutottunk a hidraulikus rendszerekig, melyek rendkívül precíz és megbízható működést biztosítanak. Egyes modellek már állítható lecsapódási sebességgel is rendelkeznek, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy a saját igényeikhez igazítsák a működést.
Mindez hozzájárul ahhoz, hogy a fürdőszoba egy csendesebb, pihentetőbb és komfortosabb hely legyen, ahol a napi rutin kevésbé zavaró.
A lecsapódásgátló mechanizmus működési elve
A lecsapódásgátló WC ülőkék lényege egy finom, kontrollált mozgás biztosítása a fedél és az ülőke lezárásakor. Ez a mechanizmus általában hidraulikus csillapítást alkalmaz, ami azt jelenti, hogy a mozgási energia folyadék (tipikusan olaj) segítségével nyelődik el. A leggyakoribb megoldás egy henger és dugattyú rendszer, melyben a dugattyú a hengerben mozog, és a folyadék áramlását egy szűk nyíláson keresztül szabályozzák.
Amikor a WC ülőke vagy fedél lecsukódik, a mozgásba lendülő alkatrészek a dugattyút a hengerben mozgatják. A folyadék, mely a hengerben található, egy szűk nyíláson keresztül kényszerül áramlani. Ez az áramlás ellenállást fejt ki, ami lassítja a mozgást, és megakadályozza a hirtelen lecsapódást.
A csillapítás mértéke a nyílás méretével és a folyadék viszkozitásával szabályozható. A gyártók precízen beállítják ezeket a paramétereket, hogy a lecsukódás lassú és zajtalan legyen. Egyes modellekben a csillapítás erőssége állítható, lehetővé téve a felhasználók számára a személyre szabott élményt.
A lecsapódásgátló mechanizmus lényege tehát, hogy a gravitációs erő által generált mozgási energiát hidraulikus csillapítással elnyeli, ezáltal megakadályozva a hirtelen és zajos lecsapódást.
Fontos megjegyezni, hogy a rendszer érzékeny lehet a hőmérsékletre. Extrém hidegben a folyadék viszkozitása megnőhet, ami lassabb lecsukódást eredményezhet. Extrém melegben pedig a folyadék kevésbé viszkózus lehet, gyorsabb lecsukódást okozva. A modern rendszerekben azonban már olyan folyadékokat használnak, melyek kevésbé érzékenyek a hőmérséklet változásaira.
A lecsapódásgátló mechanizmus nem csupán kényelmi funkció, hanem élettartam-növelő is. A lassú lecsukódás megakadályozza a hirtelen ütéseket, melyek károsíthatják a WC ülőke zsanérjait és a kerámia felületet.
A lecsapódásgátló WC ülőkék előnyei: zajcsökkentés és tartósság
A lecsapódásgátló WC ülőkék elterjedésének egyik legfőbb oka a zajcsökkentés. A hagyományos WC ülőkék hirtelen lecsapódása kellemetlen zajt okoz, ami különösen éjszaka zavaró lehet. A lecsapódásgátló mechanizmus, más néven „soft close” rendszer, ezt a problémát kiküszöböli. Egy beépített hidraulikus rendszer finoman és csendesen engedi le az ülőkét és a fedelet, megakadályozva a hirtelen becsapódást és a vele járó zajt. Ezáltal nyugodtabb és komfortosabb fürdőszobai környezet teremtődik.
A zajcsökkentés mellett a lecsapódásgátló ülőkék tartóssága is jelentős előny. A hirtelen lecsapódás folyamatosan igénybe veszi az ülőke zsanérjait és a rögzítőelemeket, ami idővel meghibásodáshoz vezethet. A „soft close” rendszer csökkenti ezt a terhelést, mivel a mozgás lassú és kontrollált. Ezáltal az ülőke élettartama jelentősen megnő, ritkábban kell cserélni, ami hosszú távon költséghatékony megoldás.
A tartósság növeléséhez hozzájárul az is, hogy a lecsapódásgátló mechanizmus általában minőségi anyagokból készül. A hidraulikus rendszerek precíz tervezése és a strapabíró alkatrészek biztosítják a hosszú távú, megbízható működést. A gyártók gyakran rozsdamentes acélt vagy más korrózióálló anyagokat használnak a zsanérok és a rögzítőelemek esetében, ami tovább növeli az ülőke ellenálló képességét a nedves fürdőszobai környezetben.
A lecsapódásgátló WC ülőkék nem csupán a zajszintet csökkentik, hanem a lassú, kontrollált mozgás révén jelentősen megnövelik az ülőke élettartamát, így hosszú távon is gazdaságos megoldást kínálnak.
Fontos megjegyezni, hogy a lecsapódásgátló mechanizmus idővel kophat. A rendszeres tisztítás és karbantartás, valamint a túlzott erő alkalmazásának kerülése meghosszabbíthatja a „soft close” rendszer élettartamát. Amennyiben a lecsapódásgátló funkció romlani kezd, a legtöbb modellnél lehetőség van a hidraulikus egység cseréjére, így nem feltétlenül szükséges az egész ülőkét lecserélni. Ez további költségmegtakarítást jelenthet.
Lecsapódásgátló WC ülőke típusok: Anyagok, formák és stílusok

A lecsapódásgátló WC ülőkék piaca rendkívül sokszínű, a különböző anyagok, formák és stílusok pedig lehetővé teszik, hogy mindenki megtalálja a fürdőszobájába leginkább illő és legkényelmesebb megoldást. Az anyagválasztás nem csupán az esztétikát befolyásolja, hanem a tartósságot, a tisztíthatóságot és a komfortérzetet is.
- Műanyag ülőkék: Ezek a legelterjedtebbek, köszönhetően kedvező áruknak és könnyű tisztíthatóságuknak. A kemény műanyagok (pl. duroplast) karcállóbbak és hosszabb élettartamúak, míg a lágyabb műanyagok (pl. polipropilén) olcsóbbak, de kevésbé strapabíróak.
- Fa ülőkék: Elegáns megjelenést kölcsönöznek a fürdőszobának, és természetesebb érzetet nyújtanak. Általában lakkozott felülettel rendelkeznek, ami védelmet biztosít a nedvesség ellen. Fontos azonban a rendszeres karbantartás, hogy megőrizzék szépségüket.
- Rozsdamentes acél ülőkék: Rendkívül tartósak és higiénikusak, de hűvösebbek lehetnek, mint a műanyag vagy fa változatok. Elsősorban közösségi mosdókban vagy ipari környezetben használják őket.
A formák tekintetében is széles a választék. A hagyományos ovális forma a leggyakoribb, de léteznek D-alakú, négyzetes és lekerekített négyszög alakú ülőkék is. A forma kiválasztásakor érdemes figyelembe venni a WC csésze formáját, hogy az ülőke tökéletesen illeszkedjen.
A lecsapódásgátló mechanizmus mellett a formatervezés is kulcsfontosságú szempont a WC ülőke kiválasztásakor, hiszen ez befolyásolja a komfortérzetet és a fürdőszoba összképét.
A stílus tekintetében a minimalista, modern vonalvezetésű ülőkéktől kezdve a klasszikus, díszes modellekig minden megtalálható. A színválaszték is szinte korlátlan, így könnyedén hozzáigazíthatjuk az ülőkét a fürdőszoba színvilágához. Sok gyártó kínál mintás vagy fotónyomtatott ülőkéket is, melyekkel egyedivé varázsolhatjuk a fürdőszobát.
Fontos megemlíteni az ülőke fűtés funkcióval ellátott modelleket is, melyek extra kényelmet biztosítanak a hidegebb hónapokban. Ezek az ülőkék általában beépített termosztáttal rendelkeznek, így szabályozható a hőmérséklet.
Összefoglalva, a lecsapódásgátló WC ülőkék típusai rendkívül változatosak, így mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbb megoldást, figyelembe véve az anyagot, a formát, a stílust és a kényelmi funkciókat.
A legnépszerűbb lecsapódásgátló WC ülőke márkák és modellek
Számos gyártó kínál lecsapódásgátló WC ülőkéket, melyek közül néhány márka és modell különösen népszerűvé vált a felhasználók körében. A Geberit neve szinte egybeforrt a minőségi szanitertermékekkel, és a lecsapódásgátló ülőkéik sem okoznak csalódást. A Geberit kínálatában találhatók egyszerűbb, alap modellek és komplexebb, beépített funkciókkal rendelkező változatok is.
A Villeroy & Boch is egy elismert márka, mely a stílusos és funkcionális fürdőszobai megoldásairól ismert. Lecsapódásgátló WC ülőkéik gyakran a designra helyezik a hangsúlyt, emellett természetesen a kényelem és a csendes záródás is garantált.
A Grohe sem maradhat ki a sorból, hiszen ők is kínálnak kiváló minőségű lecsapódásgátló WC ülőkéket. A Grohe ülőkéi gyakran rendelkeznek könnyű tisztíthatóságot biztosító felületekkel, ami nagy előnyt jelent a mindennapi használat során.
A felsorolt márkák mellett érdemes megemlíteni a Duravit termékeit is. A Duravit a modern design és a magas minőség kombinációjára törekszik, és ez a lecsapódásgátló WC ülőkéikben is tetten érhető. Gyakran kínálnak olyan modelleket, melyek speciális antibakteriális bevonattal rendelkeznek.
A vásárlók körében a lecsapódásgátló funkció mellett a könnyű szerelhetőség és a tisztíthatóság is fontos szempont a választás során.
Fontos megjegyezni, hogy a különböző márkák és modellek árai eltérőek lehetnek. Érdemes alaposan tájékozódni a vásárlás előtt, és figyelembe venni a saját igényeinket és költségvetésünket.
Végül, de nem utolsósorban, érdemes a vásárlói véleményeket is elolvasni, mielőtt döntést hozunk. A felhasználói tapasztalatok sokat segíthetnek abban, hogy megtaláljuk a számunkra legmegfelelőbb lecsapódásgátló WC ülőkét.
Hogyan válasszuk ki a megfelelő lecsapódásgátló WC ülőkét?
A megfelelő lecsapódásgátló WC ülőke kiválasztása nem csupán a csendesebb fürdőszobáról szól, hanem a kényelemről, a higiéniáról és a tartósságról is. Több szempontot is érdemes figyelembe venni a vásárlás előtt.
Elsőként mérje le a WC csésze méretét! A legtöbb WC ülőke szabvány méretű, de léteznek ovális és hosszúkás (elongated) változatok is. A pontos méret biztosítja a tökéletes illeszkedést, elkerülve a lötyögést vagy a túlnyúlást.
A lecsapódásgátló mechanizmus minősége kulcsfontosságú. Ellenőrizze, hogy az ülőke lassú és egyenletes mozgással záródik-e. Néhány modell állítható csillapítással rendelkezik, lehetővé téve a záródási sebesség finomhangolását.
Az anyagválasztás is fontos tényező. A leggyakoribb anyagok a duroplast (kemény műanyag) és a polypropylene (polipropilén). A duroplast karcállóbb és higiénikusabb, míg a polipropilén általában olcsóbb. Mindkét anyag könnyen tisztítható, de a duroplast felülete kevésbé porózus, így kevésbé hajlamos a baktériumok megtelepedésére.
Fontolja meg a kényelmi funkciókat is! Néhány lecsapódásgátló WC ülőke rendelkezik gyorsan kioldható zsanérokkal, amelyek megkönnyítik a tisztítást. Más modellek integrált bidé funkcióval vagy fűtéssel is felszereltek, ami tovább növeli a komfortérzetet.
A legfontosabb szempont a lecsapódásgátló WC ülőke kiválasztásakor, hogy az megfeleljen a WC csésze méretének és a felhasználó egyéni igényeinek, figyelembe véve a tartósságot, a higiéniát és a kényelmi funkciókat.
Végül, ne feledkezzen meg a designról sem! A WC ülőke stílusa harmonizáljon a fürdőszoba többi elemével. Számos szín és forma közül választhat, így biztosan megtalálja a tökéletes darabot.
A lecsapódásgátló WC ülőkék telepítése: lépésről lépésre útmutató
A lecsapódásgátló WC ülőke beszerelése meglepően egyszerű folyamat, mely a legtöbb esetben otthon, szakember segítsége nélkül is elvégezhető. Az alábbiakban egy lépésről lépésre útmutatót találsz, hogy te is könnyedén élvezhesd a halk és kényelmes lecsukódás előnyeit.
- Készülj elő! Mielőtt elkezdenéd, győződj meg róla, hogy minden szükséges eszköz a kezed ügyében van. Szükséged lesz egy csavarkulcsra (általában 10-es vagy 13-as méretű), egy csavarhúzóra (lapos vagy csillagfejű, a rögzítő csavarok típusától függően), és esetleg egy fogóra.
- Távolítsd el a régi ülőkét! A legtöbb régi ülőke rögzítése a WC csésze hátulján található csavarokkal történik. Lazítsd meg ezeket a csavarokat a csavarkulccsal, majd kézzel csavard ki őket. Esetenként a csavarok be vannak rozsdásodva, ilyenkor használj rozsdaoldót, vagy óvatosan próbáld meg meglazítani őket egy fogó segítségével.
- Tisztítsd meg a WC csésze felületét! Miután eltávolítottad a régi ülőkét, alaposan tisztítsd meg a WC csésze azon részét, ahol az új ülőke rögzítve lesz. Ezzel biztosítod a stabil és higiénikus rögzítést.
- Szereld össze az új ülőkét! A lecsapódásgátló WC ülőkék általában alkatrészekben érkeznek. Olvasd el a használati utasítást, és szereld össze az ülőkét az abban leírtak szerint. Figyelj oda a csuklópántok helyes beállítására!
- Rögzítsd az új ülőkét! Helyezd az új ülőkét a WC csészére, és igazítsd a csuklópántokat a rögzítő lyukakhoz. Rögzítsd az ülőkét a mellékelt csavarokkal és anyákkal. Fontos, hogy ne húzd túl a csavarokat! Elég, ha stabilan tartják az ülőkét, de ne sértsék meg a kerámiát.
- Ellenőrizd a működést! Miután rögzítetted az ülőkét, ellenőrizd a lecsapódásgátló funkciót. Az ülőkének lassan és csendesen kell lecsukódnia. Ha nem megfelelően működik, ellenőrizd a csuklópántok beállítását.
A lecsapódásgátló funkció helyes működése érdekében elengedhetetlen, hogy az ülőke rögzítése stabil és pontos legyen.
Ha bizonytalan vagy a telepítéssel kapcsolatban, fordulj szakemberhez! A helytelenül felszerelt ülőke sérülést okozhat, vagy nem fog megfelelően működni.
A lecsapódásgátló WC ülőkék karbantartása és tisztítása

A lecsapódásgátló WC ülőkék kényelme nagymértékben függ a rendszeres és megfelelő karbantartástól. A tisztítás során kerüljük az agresszív, maró hatású tisztítószereket, mint például a sósav tartalmú termékeket, mert ezek károsíthatják a lecsapódást lassító mechanizmust és a műanyag felületet.
A legtöbb lecsapódásgátló ülőke felülete könnyen tisztítható enyhe szappanos vízzel és egy puha ronggyal. Makacsabb szennyeződések esetén használhatunk speciális, műanyagokhoz való tisztítószereket, de mindenképpen olvassuk el a termék használati utasítását a károsodás elkerülése érdekében.
A lecsapódást biztosító zsanérok karbantartása különös figyelmet igényel. Ha az ülőke lassabban csukódik, mint korábban, akkor a zsanérok kenést igényelhetnek. Ehhez használhatunk szilikonzsírt vagy speciális, műanyagokhoz való kenőanyagot. Fontos, hogy a kenőanyagot óvatosan, kis mennyiségben alkalmazzuk, és töröljük le a felesleget.
A lecsapódásgátló mechanizmus meghibásodásának elkerülése érdekében soha ne erőltessük az ülőkét, ha az lassan csukódik. Ehelyett ellenőrizzük a zsanérokat, és szükség esetén végezzünk kenést.
A rendszeres karbantartással meghosszabbíthatjuk a lecsapódásgátló WC ülőke élettartamát, és biztosíthatjuk a fürdőszobai kényelmet.
- Rendszeres tisztítás: Hetente legalább egyszer, enyhe szappanos vízzel.
- Kímélő szerek: Kerüljük az agresszív tisztítószereket.
- Zsanérok karbantartása: Szükség esetén kenjük meg a zsanérokat.
A lecsapódásgátló WC ülőkék ára: költséghatékonyság és ár-érték arány
A lecsapódásgátló WC ülőkék ára széles skálán mozog, függően a felhasznált anyagoktól, a beépített technológiától és a márkától. Alapvetően a költséghatékonyság szempontjából érdemes figyelembe venni a termék élettartamát és a karbantartási igényeit is. Egy olcsóbb ülőke elsőre vonzó lehet, de ha hamar elromlik vagy nehezen tisztítható, hosszú távon többe kerülhet.
Az ár-érték arány megítélésénél fontos szempont a kényelem. Egy lecsapódásgátló funkcióval rendelkező ülőke megakadályozza a zajos becsapódást, ami különösen éjszaka lehet zavaró. Emellett a lassú záródás kíméli az ülőkét és a WC csészét, növelve ezzel az élettartamukat.
Egyes modellek további funkciókkal is rendelkeznek, mint például a fűtés, a beépített bidé vagy az antibakteriális bevonat. Ezek természetesen növelik az árat, de a komfortérzetet is jelentősen javíthatják. Érdemes mérlegelni, hogy a plusz funkciók mennyire fontosak számunkra, és hogy megéri-e a többletköltséget.
A legjobb ár-érték arányt az a lecsapódásgátló WC ülőke képviseli, amely tartós anyagokból készült, könnyen tisztítható, megbízhatóan működik és a lehető legnagyobb kényelmet nyújtja a felhasználó számára, mindezt egy elfogadható áron.
Fontos megjegyezni, hogy a drágább ülőkék gyakran jobb minőségű anyagokból készülnek, amelyek ellenállóbbak a karcolásokkal és a tisztítószerekkel szemben. Ezáltal hosszabb távon megtérülhet a befektetés.
Végül, érdemes tájékozódni a különböző márkákról és modellekről, elolvasni a felhasználói véleményeket, és összehasonlítani az árakat a különböző forgalmazóknál, mielőtt meghozzuk a végső döntést.
Gyakori problémák és megoldások a lecsapódásgátló WC ülőkékkel kapcsolatban
A lecsapódásgátló WC ülőkék, bár kényelmesek, nem mentesek a problémáktól. Az egyik leggyakoribb gond a lecsapódásgátló mechanizmus meghibásodása. Ez azt eredményezheti, hogy az ülőke túl gyorsan, vagy éppen túl lassan csukódik le, esetleg egyáltalán nem működik megfelelően. A hiba oka gyakran a hidraulikus rendszerben keresendő, ahol a folyadék elszivároghat, vagy a dugattyúk elkophatnak. A megoldás sokszor az ülőke cseréje, de egyes típusoknál a hidraulikus egység külön is megvásárolható és cserélhető.
Egy másik gyakori probléma a tisztítás. A lecsapódásgátló ülőkék bonyolultabb szerkezetük miatt nehezebben tisztíthatók, mint a hagyományosak. Fontos, hogy kerüljük az agresszív tisztítószereket, mert azok károsíthatják a felületet és a mechanizmust. Ehelyett használjunk enyhe szappanos vizet és puha rongyot. A nehezen hozzáférhető helyek tisztításához használhatunk fültisztító pálcikát.
Előfordulhat, hogy az ülőke lazává válik és elmozdul a helyéről. Ennek oka a rögzítőcsavarok meglazulása. A megoldás egyszerű: húzzuk meg a csavarokat. Fontos, hogy ne húzzuk túl, mert az a műanyag alkatrészek töréséhez vezethet.
A legfontosabb, hogy a lecsapódásgátló WC ülőke élettartamának meghosszabbítása érdekében kövessük a gyártó által megadott karbantartási és tisztítási útmutatót.
Végül, de nem utolsó sorban, a minőség is kulcsfontosságú. Az olcsóbb, silány minőségű ülőkék hajlamosabbak a meghibásodásra és rövidebb élettartammal rendelkeznek. Érdemes befektetni egy minőségi termékbe, még ha az drágább is, mert hosszútávon megtérül.
Lecsapódásgátló WC ülőkék és a környezetvédelem: fenntartható megoldások
A lecsapódásgátló WC ülőkék fejlesztése nem csupán a kényelem növelését célozza meg, hanem egyre nagyobb hangsúlyt fektet a környezetvédelemre is. A gyártók felismerték, hogy a fenntartható megoldások iránti igény növekszik, ezért új anyagokat és gyártási eljárásokat alkalmaznak.
Egyre elterjedtebbek a környezetbarát műanyagokból készült ülőkék, melyek újrahasznosított anyagokból, például faforgácsból vagy akár bambuszrostokból készülnek. Ezek a megoldások csökkentik a műanyag hulladék mennyiségét és a fosszilis erőforrások felhasználását.
A gyártási folyamatok során is törekednek a fenntarthatóságra. Például a vízfelhasználás minimalizálása, a károsanyag-kibocsátás csökkentése és a hulladékkezelés optimalizálása mind hozzájárulnak a környezeti terhelés mérsékléséhez.
A legfontosabb szempont a lecsapódásgátló WC ülőkék környezetvédelmi szempontból történő értékelésekor az, hogy a teljes életciklusuk során minimalizálják a környezeti hatásokat – a nyersanyagok kitermelésétől a gyártáson át a használatig és a hulladékkezelésig.
Az energiahatékonyság is kulcsfontosságú. Egyes modellek beépített LED világítással rendelkeznek, melyek alacsony energiafogyasztásukkal hozzájárulnak a háztartás ökológiai lábnyomának csökkentéséhez. Emellett a fűtött ülőkék esetében is fontos a hatékony energiafelhasználás, hogy a kényelem ne menjen a környezet terhére.
A csomagolás is egyre inkább környezetbarát. A műanyag helyett papír alapú, újrahasznosítható csomagolóanyagokat használnak, ezzel is csökkentve a hulladék mennyiségét.
Végül pedig fontos megemlíteni, hogy a tartós, minőségi termékek hosszabb élettartammal rendelkeznek, így ritkábban kell őket cserélni, ami szintén csökkenti a környezeti terhelést. A lecsapódásgátló funkció is hozzájárul a hosszabb élettartamhoz, mivel védi az ülőkét a sérülésektől.
A lecsapódásgátló WC ülőkék jövője: innovációk és trendek

A lecsapódásgátló WC ülőkék jövője a kényelem és a higiénia további fokozására összpontosít. A gyártók egyre inkább az okos funkciók integrálására törekednek. Ez magában foglalhatja a beépített ülésfűtést, az automatikus tisztítást, és az UV-fertőtlenítést, melyek mind a felhasználói élményt javítják.
A fenntarthatóság is kulcsfontosságú szempont. A jövőben várhatóan elterjednek a környezetbarát anyagokból készült ülőkék, mint például a bambusz vagy a újrahasznosított műanyagok. Emellett a vízfelhasználás csökkentésére irányuló technológiák is megjelenhetnek, például a lecsapódásgátló mechanizmus optimalizálásával.
A design terén a minimalizmus és a személyre szabhatóság kerül előtérbe. A felhasználók egyre inkább a fürdőszobájuk stílusához illeszkedő ülőkéket keresik, ezért a gyártók szélesebb szín- és formaválasztékkal igyekeznek kielégíteni az igényeket. A személyre szabható LED világítás, vagy az integrált illatosítók tovább fokozhatják a luxus érzetét.
A jövőben a lecsapódásgátló WC ülőkék nem csupán funkcionális eszközök lesznek, hanem a fürdőszoba élmény szerves részét képező, intelligens és személyre szabott kiegészítők.
Az érzékelő alapú technológiák is egyre nagyobb szerepet kapnak. Ezek az ülőkék képesek lesznek érzékelni a felhasználó jelenlétét, és automatikusan felmelegíthetik az ülést, vagy aktiválhatják a tisztító funkciókat. A Bluetooth kapcsolat segítségével pedig a felhasználók saját preferenciáikat állíthatják be egy okostelefon applikáció segítségével.